7-vjeçarja i shkruan letër Cameron-it: ''Jam e mërzitur që do lësh punën'' dhe kryeministri britanik i kthen përgjigje (LETRA)

Publikuar tek: bota, më 10:15 25-07-2016 7-vjeçarja i shkruan letër Cameron-it: ''Jam e mërzitur që do lësh punën'' dhe kryeministri britanik i kthen përgjigje (LETRA)

Një 7-vjeçare britanike i habit të gjithë me veprimin e saj. E mërzitur ditën kur kryeministri britanik Davird Cameron dha dorëheqjen, pas daljes së Britanisë ngë Bashkimi Europian, ajo u kthye në shtëpi.

‘’Mami kam shkruar këtë letër dhe dua t’ia dërgojmë kryeministrit’’, i komunikoi të ëmës.

Charlotte McLellan, vajza e zgjuar i shkroi letër kryeministrit, por u paralajmërua nga e ëma se ndoshta nuk do merrte mbrapsht ndonjë përgjigje, raporton ''Daily Mail''.

‘’Do më mungosh si kryeministër. Jam e mërzitur që e le punën, ishe kryeministri më i mirë. Do të mbaj mend si liderin tim gjithnjë…Ti nuk më njeh, por unë po’’, i shkruan vajza kryeministrit me shkrim dore.

Megjithatë, letra befasuese nga kryeministri i mbërriti vajzës. Ai e vlerësonte Charlotte-n për gjestin dhe fjalët e jashtëzakonshme.

vajzacamerun2.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012391805648804
array(1) { ["section"]=> string(125) "7-vjecarja-i-shkruan-leter-cameron-it-jam-e-merzitur-qe-do-lesh-punen-dhe-kryeministri-britanik-i-kthen-pergjigje-letra-47640" }