7 vjet nga vdekja e Laver Bariut, Presidenti Meta: Është përjetësuar si një ndër shprehësit më të fuqishëm të halleve dhe gëzimeve të popullit tonë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:31 26-01-2021 7 vjet nga vdekja e Laver Bariut, Presidenti Meta: Është përjetësuar si një ndër shprehësit më të fuqishëm të halleve dhe gëzimeve të popullit tonë Presidenti Meta - Laver Bariu

Presidenti Ilir Meta kujton sot ndarjen nga jeta të mjeshtrit Laver Bariu. Sipas tij, Laver Bariu është përjetësuar si një ndër shprehësit më të fuqishëm të halleve dhe gëzimeve të popullit shqiptar.

“Ustai i madh i sazeve të Përmetit, artisti ynë i jashtëzakonshëm Laver Bariu, është përjetësuar si një ndër shprehësit më të fuqishëm të halleve, derteve dhe gëzimeve të popullit tonë.

Kryeveprat frymëzuese muzikore, që na la trashëgim, i përkasin çdo epoke dhe tingujt e kabave të tij të papërsëritshme me klarinetë, do të jetojnë sa të ketë shqiptarë!

I paharruar kujtimi i Usta Laverit”, shkruan Meta dhe ndan videon e mëposhtme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 1 gram kokainë 45 euro, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë, njëri me rrezikshmëri të lartë shoqërore (EMRAT - VIDEO)
“Shtrirë si derra nëpër kolltuqe e bam-bum”, Rama shpërthen ndaj drejtuesve të mediave »
Article Logic
Execution time: 0.012737035751343
array(1) { ["section"]=> string(152) "7-vjet-nga-vdekja-e-laver-bariut-presidenti-meta-eshte-perjetesuar-si-nje-nder-shprehesit-me-te-fuqishem-te-halleve-dhe-gezimeve-te-popullit-tone-236444" }