70 azilkërkues mbërrijnë në atdhe, mes tyre gra dhe fëmijë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:57 12-08-2015 70 azilkërkues mbërrijnë në atdhe, mes tyre gra dhe fëmijë Foto ilustruese

70 azilkërkues të dëbuar nga Gjermania kanë mbërritur sot në aeroportin “Nënë Tereza”.

Avioni me azilkërkuesit shqiptraë ka ndaluar në aeroportin e Prishtinës përpara se të mbërrinte në Tiranë. Mes 70 personave ndër të cilët ka edhe gra e fëmijë, ka azilkërkues që kanë në Gjermani që prej datës 1 janar të 2015-ës.

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në Rinas janë kthyer edhe 23 azilkërkues shqiptarë nga Luksemburgu. Azilkërkuesit nga Gjermania janë kthyer pa paralajmërin ndërsa autoritetet gjermane kanë përseritur disa herë se nuk do të pranohet asnjë azilkërkues nga vendet e Ballkanit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident te “Rruga e Elbasanit”, kamioni përplas për vdekje kalimtaren
Tentuan të therren për kanalin vaditës, arrestohen 3 persona në Kukës »
Article Logic
Execution time: 0.013239860534668
array(1) { ["section"]=> string(63) "70-azilkerkues-mberrijne-ne-atdhe-mes-tyre-gra-dhe-femije-18256" }