71 raste të reja me koronavirus në Greqi, 86 viktima në total

Publikuar tek: rajon, më 17:38 09-04-2020 71 raste të reja me koronavirus në Greqi, 86 viktima në total

Sipas specialistit të sëmundjes infektive dhe përfaqësuesit të Ministrisë së Shëndetësisë, Sotiris Tsiodras, 71 raste të reja janë regjistruar në Greqi në 24 orët e fundit, me numrin e përgjithshëm 1955.

Janë shënuar edhe tre vdekje të tjera në 24 orët e fundit, duke e çuar në 86 numrin e përgjithshëm. Nga të vdekurit, 23 janë gra dhe pjesa tjetër janë burra.

79 pacientë janë ende duke u trajtuar në intubacion, ndërsa 16 janë larguar nga Njësitë e Kujdesit Intensiv.

30% e pozitivëve me Covid-19 janë midis 18-39 vjeç, 35% e tyre i përkasin grupmoshës midis 40 dhe 59 vjeç dhe 21% janë në grupmoshën 65 vjeç e lart.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.011584997177124
array(1) { ["section"]=> string(67) "71-raste-te-reja-me-koronavirus-ne-greqi-86-viktima-ne-total-202019" }