76-vjetori i Çlirimit të Shqipërisë, Rama e nis me vargjet e Qemal Stafës: Një jetë e re po lulëzon gërmadhash

Publikuar tek: aktualitet, më 08:21 29-11-2020 76-vjetori i Çlirimit të Shqipërisë, Rama e nis me vargjet e Qemal Stafës: Një jetë e re po lulëzon gërmadhash

Dita e sotme shënon 76-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë, por këtë vit festa do të jetë e kushtëzuar nga pandemia COVID-19.

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me fjalët e Qemal Stafës.

“E vjetra shembet, Kohët ndryshojnë, një jetë e re po lulëzon gërmadhash”, shkruhet në foton e postuar nga Rama.

Qemal Stafa ishte bashkëthemelues i Grupit Komunist të Shkodrës, pjesëtar në takimin e themelimit të partisë, anëtar i Komitetit Qendror dhe sekretar politik i të rinjve dhe shkrues poezish dhe sprovash letrare.

128613584_10158348961026523_420805720766031197_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Jo vetëm kulla, por shifni si ka shkëlqyer Ujvara e Niagarës dje në mbrëmje (FOTO-VIDEO)
29 Nëntor, Shqipëria përkujton sot 76-vjetorin e Çlirimit »
Article Logic
Execution time: 0.011108875274658
array(1) { ["section"]=> string(115) "76-vjetori-i-clirimit-te-shqiperise-rama-e-nis-me-vargjet-e-qemal-stafes-nje-jete-e-re-po-lulezon-germadhash-229496" }