76-vjetori i lindjes së Ibrahim Rugovës, Meta: Prijës i vlerave demokratike dhe qëndesës qytetare, misionar i paqes

Publikuar tek: aktualitet, më 18:33 02-12-2020 76-vjetori i lindjes së Ibrahim Rugovës, Meta: Prijës i vlerave demokratike dhe qëndesës qytetare, misionar i paqes Ibrahim Rugova

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka kujtuar në përvjetorin e 76-të të lindjes ish-presidentin e Kosovës Ibrahim Rugova.

Përmes një shënimi në facebook, Meta në emër të gjithë Kombit Shqiptar nderon misionarin e paqes dhe arkitektin e Pavarësisë së Shtetit të Kosovës, Presidentin historik, Dr. Ibrahim Rugova.

Vizioni i tij për shtetin e Kosovës vijojnë të mbeten aktual edhe sot.

Screenshot_10.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I skualifikuar 2 herë nga KED për garën në ‘Kushtetuese’, Apeli Administrativ refuzon kërkesën e Eugen Papandiles
Rama bën bilancin e rindërtimit në Kurbin dhe flet si politikan: Ju mendoni se politika është një e keqe e madhe dhe politikanët janë të gjithë njësoj, por… »
Article Logic
Execution time: 0.011228084564209
array(1) { ["section"]=> string(119) "76-vjetori-i-lindjes-se-ibrahim-rugoves-meta-prijes-i-vlerave-demokratike-dhe-qendeses-qytetare-misionar-i-paqes-229942" }