77 kg drogë në Qafë-Thanë, si u zbuluan në kufi dy bullgarët trafikantë (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:31 24-05-2017 77 kg drogë në Qafë-Thanë, si u zbuluan në kufi dy bullgarët trafikantë (FOTO)

Dy persona të huaj janë arrestuar nga policia kufitare në Qafë-Thanë dhe një shqiptar u shpall në kërkim pas sekuestrimit të 77 kg lëndë narkotike e llojit kanabis sativa.

Në pranga ranë dy bullgarë Neven Milenov, 39 vjeç, banues në Razgrad-Bullgari dhe Shaban Daud, 55 vjeç, banues në Silistra-Bullgari.

Po ahstu u bë shpallja në kërkim policor e shtetasit A.G, 45 vjeç. Sipas policisë në mjetin furgon tip “Volksëagen” me targa CC6971AH, të cilin e drejtonte shtetasi Neven Milenov gjatë kontrollit në skaner, u shfaqën dyshime se mund të ishte fshehur lëndë narkotike. Konkretisht në pjesën e dyshemesë, në një vend të përshtatur  u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 22 pako të mbështjella me letër natriban me peshë 77 kg lëndë e dyshuar si narkotike Cannabis Sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Krimeve të Rënda në Tiranë për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë”. 

18644557_10209906474840537_1775259087_n.jpg

 

18716474_10209906474720534_697669352_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mëngjesi i Ramës duket shumë shpresëdhënës, publikon foton dhe bën lajmëron qytetarët
Veliaj uron 'mirëmëngjes' me imazhin e Bulevardit të Ri të Tiranës që hapet në qershor (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.011440992355347
array(1) { ["section"]=> string(81) "77-kg-droge-ne-qafe-thane-si-u-zbuluan-ne-kufi-dy-bullgaret-trafikante-foto-79761" }