772 mijë vende të lira pune në Gjermani, ja kushtet që duhet të plotësoni

Publikuar tek: bota, më 16:28 16-12-2017 772 mijë vende  të lira pune në Gjermani, ja kushtet që duhet të plotësoni

Gjermania ka deklaruar se ka 772 mijë vende të lira. Në një kronikë DW ka bërë me dije se aktualisht vendet e lira të punës janë në sektorët e industrisë së rëndë.  

Ndërsa zonat që kërkojnë më shumë forcë pune mbeten Bavaria dhe Nurenbergu.

Formimi profesional i mirë, gjuha dhe gjetja e një punëdhënësi që të garantojë punën janë kushtet  për të siguruar vizën e punësimit në shtetin gjerman.

Në kronikë thuhet më tej se për shkak të ndryhimeve demografike deri në vitin 2030 në Gjermani do të mungojnë 8 milionë punëtorë.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nazareti, vendlindja e Jezusit, anullon festimet për Krishtlindje
Protesta masive në Izrael, 4 palestinezë të vdekur, disa të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.013016939163208
array(1) { ["section"]=> string(79) "772-mije-vende-te-lira-pune-ne-gjermani-ja-kushtet-qe-duhet-te-plotesoni-103321" }