8 deputetë të rinj betohen në Kuvend, morën mandatet e kandidatëve për bashki

Publikuar tek: politike, më 10:53 14-05-2015 8 deputetë të rinj betohen në Kuvend, morën mandatet e kandidatëve për bashki Arbjola Halimi(PD), Asllan Dogjani(PD), Irma Kopliku (PD), Mimoza Hajdarmataj(PD), Shkëlqim Troplini (PS), Bujar Çela(PS), Antoneta Dhima(PS) dhe Edlira Çekrezi(LSI)

Deputetët e rinj të cilët iu shtuan Kuvendit të Shqipërisë pas dorëhqjes së ish-deputetëve të cilët zgjodhën të kandidojnë në zgjedhjet vendore kanë bërë sot betimin para kolegëve të tyre.

Për PD-në hynë 4 deputetë, për PS-në 3 dhe për LSI-në një. Arbjola Halimi(PD), Asllan Dogjani(PD), Irma Kopliku (PD), Mimoza Hajdarmataj(PD), Shkëlqim Troplini (PS), Bujar Çela(PS), Antoneta Dhima(PS) dhe Edlira Çekrezi(LSI) ] janë deputetët më të rinj që zëvendësuan Ardjan Turkun, Halim Kosovën, Voltana Ademin, Besnik Dushën, Artur Bushin, Armando Subashin, Majlinda Bufin dhe Miranda Rirën.

Emrat e deputetëve janë vendosur në bazë të listës shumëemërore të partive, dorëzuar në KQZ para zgjedhjeve të 23 qershorit 2013.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099999904632568
array(1) { ["section"]=> string(82) "8-deputete-te-rinj-betohen-ne-kuvend-moren-mandatet-e-kandidateve-per-bashki-10630" }