8 ditë pas tërmetit, 101 vjeçari gjendet i gjallë nën rrënoja

Publikuar tek: bota, më 10:37 04-05-2015 8 ditë pas tërmetit, 101 vjeçari gjendet i gjallë nën rrënoja

8 ditë pasi tërmeti shkatërrimtar goditi Nepalin, një 101 vjeçar është nxjerr i gjallë nga rrënojat e shtëpisë së tij.

Një përgjegjës i policisë lokale ka deklaruar se “i moshuari u gjet dje dhe u shtrua në spital”.  Gjithashtu, një 23 vjeçar dhe një tjetër 60 vjeçar janë shpëtuar nga rrënojat 8 ditë pas tërmetit.   

Tërmeti 7.9 ballë i shkallës Rihter ka shkaktuar deri më tani mbi 7000 të vdekur, por autoritetet raportojnë se numri i viktimave mund të vijojë të rritet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089190006256104
array(1) { ["section"]=> string(66) "8-dite-pas-termetit-101-vjecari-gjendet-i-gjalle-nen-rrenoja-10321" }