8 klube japin “OK” për shtyrjen e kampionatit, FSHF-ja mbetet pezull nga 2 të tjerat

Publikuar tek: sport, më 21:39 10-01-2017 8 klube japin “OK” për shtyrjen e kampionatit, FSHF-ja mbetet pezull nga 2 të tjerat

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë në një njoftim për shtyp ku bën me dije që propozimi për shtyrjen e kampionatit është pranuar nga 8 klube të Superiores, ndërsa Laçi dhe Teuta nuk kanë pranuar duke lënë pezull vendimin përfundimtar nga FSHF-ja.

Në këtë mënyrë kërkohet një konsensus i plotë ku thuhet:

“FSHF kerkon te beje me dije qe klubet e Kategorise Superiore: Partizani, Kukesi, Tirana Skenderbeu, Flamurtari, Luftetari, Korabi e Vllaznia kane dhene OK e tyre paraprak per shtyrjen e javes se pare te Fazes se 3-te te Kategorise Superiore. Klubet e Teutes dhe Lacit nuk jane dakord per kete propozim. FSHF nga ana e saj kerkon nje konsensus te plote per te marre vendim perfundimtar per kete shtyrje te gares. Ne ditet ne vijim do azhornoheni per zhvillime te reja, apo vendimin zyrtar perfundimtar”, shkruhej në faqen zyrtare të FSHF-së në facebook.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023065090179443
array(1) { ["section"]=> string(87) "8-klube-japin-ok-per-shtyrjen-e-kampionatit-fshf-ja-mbetet-pezull-nga-2-te-tjerat-65166" }