8 nxënës të “Qemal Stafës” në spital, morën me mbidozë ilaçin

Publikuar tek: aktualitet, më 18:32 05-02-2015 8 nxënës të “Qemal Stafës” në spital, morën me mbidozë ilaçin

Janë dërguar në Qendren Spitalore Universitare "Nene Tereza" 8 nxënës të shkollës “Qemal Stafa” në Tiranë pasi konsumuan një medikament që i vuri në gjumë.

8 të rinjtë kanë konsumuar ditën e djeshme me mbidozë ilaçin “Titus” i cili u ka shkaktuar përgjumje dhe frenim të sistemit nervor. Të rinjtë janë dërguar në QSTU dhe janë trajtuar me lavazh gastrik. Mësohet se policia ka proceduar penalisht një nxënëse 16 vjeçare e cila akuzohet për “dëmtim me dashje” lidhur me ngjarjen.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohen në Turqi 50 kg heroinë në kamionin me targa shqiptare, 5 të arrestuar
VKM, dëmet në orenditë shtëpiake 100%. Premçi: Vlerësimi fillon që nesër »
Article Logic
Execution time: 0.011363983154297
array(1) { ["section"]=> string(63) "8-nxenes-te-qemal-stafes-ne-spital-moren-me-mbidoze-ilacin-2454" }