‘8 qershori po afron’, Meta reagon pas qëndrimit të BE: Mesazhi është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me…

Publikuar tek: aktualitet, më 08:51 03-06-2020 ‘8 qershori po afron’, Meta reagon pas qëndrimit të BE: Mesazhi është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me…

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas deklaratave të dhëna  dje nga Bashkimi Europian për një marrëveshje të domosdoshme mes palëve për Reformën Zgjedhore. 

Përmes një postimi në ‘Facebook’, ai e konsideron të qartë mesazhin dhe thekson se zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për Reformën Zgjedhore.

Kreu i shtetit shprehet se data 8 qershor po afron dhe Komisioni Europian mezi po pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë.

‘Mesazhi i djeshëm i Bashkimit Europian është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për reformën zgjedhore.
8 qershori po afron!
Komisioni Europian mezi po pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë!’, shkruan Meta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094828605651855
array(1) { ["section"]=> string(109) "8-qershori-po-afron-meta-reagon-pas-qendrimit-te-be-mesazhi-eshte-i-qarte-zbatimi-i-kushteve-fillon-me-208869" }