8 viktima dhe 142 raste të reja me COVID në Kosovë (BILANCI I PLOTË)

Publikuar tek: rajon, më 14:36 14-08-2020 8 viktima dhe 142 raste të reja me COVID në Kosovë (BILANCI I PLOTË)

8 viktima dhe 142 raste të reja me COVID 19 në Kosovë. Është ky bilanci i 24 orëve të fundit konfirmuar nga autoritetet shëndetësore atje.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 45 raste, komuna Gjilan 10 raste, komuna Podujevë 10 raste, komuna Pejë 8 raste, komuna Prizren 8 raste, komuna Mitrovicë 7 raste, komuna Gjakovë 5 raste, komuna Vushtrri 5 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Ferizaj 4 raste, komuna Deçan 4 raste, komuna Istog 4 raste, komuna Malishevë 4 raste, komuna Drenas 3 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Obiliq 3 raste, komuna Dragash 2 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Lipjan 2 raste, komuna Rahovec 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste, komuna Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat Kaçanik dhe Viti.

Me këtë shifër, që nga 13 marsi, numri i të infektuarve në Kosovë ka arritur në 11 mijë e 130  ndërsa janë regjistruar 381 viktima.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020354032516479
array(1) { ["section"]=> string(73) "8-viktima-dhe-142-raste-te-reja-me-covid-ne-kosove-bilanci-i-plote-217124" }