80% e buxhetit për pajisje përgjimi, zbuloni shumën marramendëse që do shpenzojë ministria e Xhafajt

Publikuar tek: aktualitet, më 15:00 19-01-2018 80% e buxhetit për pajisje përgjimi, zbuloni shumën marramendëse që do shpenzojë ministria e Xhafajt

Qeveria e shtetit ka akorduar buxhetin prej 21.1 miliardë lekësh për Ministrinë e Brendshme. 

Mësohet se 80% e këtij buxheti do të shkojë për blerjen e pajisjeve të përgjimit, ku përfshihen ato për policinë shkencore dhe kriminale, shtimi i serverave si dhe mjete lundruese për drejtorinë kufitare.

Sakaq, bëhet me dije se 60 milion lekë do të shpenzohen për të blerë pajisjet për rritjen e sigurisë publike.

Lidhur me buxhetin, Xhafaj është shprehur se do të ketë fonde dhe nga SHBA dhe BE të cilat do të përdoren për teknologji dhe asistencë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mirdita në Histori: Bib Doda, i pari “pasha” i krishterë
Masat e përforcuara dhe skema e sigurisë, rebelohen të dënuarit në burgun e Lezhës (Zbuloni ç’kanë bërë) »
Article Logic
Execution time: 0.0098171234130859
array(1) { ["section"]=> string(105) "80-e-buxhetit-per-pajisje-pergjimi-zbuloni-shumen-marramendese-qe-do-shpenzoje-ministria-e-xhafajt-107164" }