80 vjeçarja merr vendimin e pazakontë: Dua të bëj ndërhyrje kirurgjikale, edhe pse e di që mund të vdes

Publikuar tek: bota, më 17:24 26-01-2019 80 vjeçarja merr vendimin e pazakontë: Dua të bëj ndërhyrje kirurgjikale, edhe pse e di që mund të vdes

Një rast i padëgjuar më parë, vjen nga një gjyshe nga Britania e madhe.

Toni Goldenberg është 80 vjeçe dhe ka disa vite që po kursen para për bërë një ndërhyrje kirurgjikale.

E pyetur për rreziqet që mund të përballet, Toni tha për ‘TheSun’:

‘Unë ndihem ende e re e zemër, por fytyra ime nuk shkon me trupin tim. Unë dua të kem vetëbesim dhe të ndihem e lumtur kur dal para pasqyrës. Nuk dua ta shoh më qafën me rrudha. Kam bërë shumë kërkime, kështu që ky është vendimi im i fundit dhe i kuptoj rreziqet që mund të dalin rrugës për shkak të moshës sime. Ekziston një mundësi që të vdes gjatë operacionit por ne të gjithë do të vdesim në një moment. Të paktën, do të dukem e bukur në arkivol’.

Deri tani ka arritur të kursejë 10 mijë paund.

NINTCHDBPICT000463768162.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019279003143311
array(1) { ["section"]=> string(108) "80-vjecarja-merr-vendimin-e-pazakonte-dua-te-bej-nderhyrje-kirurgjikale-edhe-pse-e-di-qe-mund-te-vdes-150428" }