80 vjetori i Gëzim Krujës, Zef Deda i bën urimin e veçantë (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 19:23 14-12-2019 80 vjetori i Gëzim Krujës, Zef Deda i bën urimin e veçantë (VIDEO) Humoristi fhe mjeshtri i madh i skenes, Zef Deda

Mjeshtri i madh i skenës, humoristi shkodran Gëzim Kruja ka mbushur 80 vjeç ditën e djeshme.

Gjatë mbledhjes në një drekë me të afërm dhe miq me rastin e ditëlindjes së tij, kolegu dhe miku i tij Zef Deda si gjithmonë brilant me finesën dhe humorin e hollë e ka uruar aktorin e madh në një mënyrë mjaft të bukur.

Gjatë drekës me miqtë, të njohurit dhe familjarët, Zef Deda ka kënduar për ditëlindjen e humoristit të madh duke përmendur të gjithë të ftuarit me emra duke krjuar kështu vargje me rima dhe duke e bërë më të këndshëm ambjentin për 80 vjetorin e mjeshtrit të madh të skenës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029639005661011
array(1) { ["section"]=> string(70) "80-vjetori-i-gezim-krujes-zef-deda-i-ben-urimin-e-vecante-video-189407" }