9 kadetë shqiptarë sapo u diplomuan në akademinë ushtarake më të mirë në Turqi (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:16 01-09-2020 9 kadetë shqiptarë sapo u diplomuan në akademinë ushtarake më të mirë në Turqi (EMRAT)

Marjo Meni, Ismail Canaj, Kristi Myrtollari, Klaudio Shkëmbi, Kristi Bazaj, Ditmar Hoxha dhe Franc Bazaj nga Forca Tokësore, Rodilen Allkanjari nga ajo Detare dhe Juxhin Marku nga Forca Ajrore  do të kthehen të shërbejnë në Forcat e Armatosura shqiptare.

 Ata sapo janë diplomuar në akademinë ushtarake më të mirë në Turqi.

Lajmin e bën me dije ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka e cila thotë se Forcat e Armatosura janë të arsimuar dhe profesionistë.

(Fotot nga ceremonia)

118739249_3191591630876535_924350658124069547_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngjarja në Zall Herr, flet autori: Qëllova për vetëmbrojtje, më prenë rrugën
‘Mot i nxehtë dhe i thatë’, dita e parë e shtatorit filloi me shi por mos u trembni: Kur do bëheni gati për plazh... (TEMPERATURAT) »
Article Logic
Execution time: 0.0094120502471924
array(1) { ["section"]=> string(91) "9-kadete-shqiptare-sapo-u-diplomuan-ne-akademine-ushtarake-me-te-mire-ne-turqi-emrat-218854" }