9 orë luftë: Policia vret Rambon e Venezuelës, vodhi helikopterin dhe bombardoi Gjykatën e Lartë (Video)

Publikuar tek: bota, më 19:21 18-01-2018 9 orë luftë: Policia vret Rambon e Venezuelës, vodhi helikopterin dhe bombardoi Gjykatën e Lartë (Video)

Policia në Venezuela ka vrarë një rebel anti-qeveritar që u bë i famshëm pasi rrëmbeu një helikopter dhe hodhi bomba mbi parlament.

Oscar Perez u vra pas 9 orësh rezistencë dhe shkëmbim zjarri me policinë. Sipas mediave vendase ai i përkiste një grupimi policësh, ushtarësh dhe civilësh që ishin kundër qeverisë.

fwegtwegw34g34g.jpg

Momentet e fundit të jetës së tij ai i ka filmuar në kamera.

Njoftimi për vdekjen e tij vjen vetëm një ditë më pas kur presidenti Nicolas Maduro akuzoi Kolumbinë fqinje se financon terrorizmin në Venezuelë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093231201171875
array(1) { ["section"]=> string(107) "9-ore-lufte-policia-vret-rambon-e-venezueles-vodhi-helikopterin-dhe-bombardoi-gjykaten-e-larte-video-107054" }