9-vjeçari habit shokët e klasës me deklaratat e tij, mbështet fuqishëm ISIS-in

Publikuar tek: bota, më 12:16 15-02-2017 9-vjeçari habit shokët e klasës me deklaratat e tij, mbështet fuqishëm ISIS-in

Një 9-vjeçar i ka habitur të gjithë teksa ka deklaruar para shokëve të tij të klasës se e përkrah Shtetin Islamik dhe se ka parë disa nga videot ku njerëzve u këputet koka nga xhihadistët.

9-vjeçari jeton në Londër dhe tregon se ka lexuar dhe parë video online për grupin terrorist, shkruan ‘Daily Mail’.

Ai ka vizituar faqen ‘BBC’ dhe ka parë dokumentare duke kërkuar për më shumë përmbajtje grafike të aktiviteteve të ISIS-it.

I mituri i identifikuar si Haarun, ka parë video të ISIS-it duke ua këputur kokën të burgosurve dhe duke bërë propagandë fetare dhe deklaron se i mbështet ata.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekzekutim si në filmat e “Hollywood”, zbulohet agjentja që Kim Jong-un dërgoi për ekzekutimin e të vëllait
Pas helmimit të vëllait të diktatorit, Kim Jong-un ekzekutohen 2 agjentet »
Article Logic
Execution time: 0.007166862487793
array(1) { ["section"]=> string(83) "9-vjecari-habit-shoket-e-klases-me-deklaratat-e-tij-mbeshtet-fuqishem-isis-in-68778" }