90 milion euro resort me 5 yje në Durrës, ja kompania prestigjoze që do e ndërtojë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:26 25-04-2017 90 milion euro resort me 5 yje në Durrës, ja kompania prestigjoze që do e ndërtojë

Resorti turistik luksoz buzë detit të Durrësit do të ndërtohet nga operatori spanjoll i hoteleve Melia Group.

Lajmin për nisjen e ndërtimit e bëri të ditur kryeministri Edi Rama gjatë një vizite ditën e djeshme në qytetin bregdetar.

Ndërtimi i resortit luksoz me pesë yje për herë të parë në Shqipëri do të kushtojë plot 90 milion euro, raporton newsbomb.al.

“Menjëherë punësohen 600 persona. Me vënien në punë të resortit punësohen 1500 persona. Turizimi ka një ndikim të jashtëzakonshëm në ekonomi”, njoftoi Rama nga Durrësi.

Melia Group ka në pronësi një rrjet zinxhir hotelesh, kryesisht në qytetet turistike spanjolle si Malaga, Tenerife, Majorka, Marbella por edhe në ishuj tropikal si Bali, Kubë dhe Bahamas.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja sa vite burg rrezikojnë Basha dhe deputetët e PD për protestën e bllokimit të rrugëve
Pas takimit me negociatorët dhe Ramën, Meta shkon të takojë Idrizin »
Article Logic
Execution time: 0.010243892669678
array(1) { ["section"]=> string(87) "90-milion-euro-resort-me-5-yje-ne-durres-ja-kompania-prestigjoze-qe-do-e-ndertoje-76412" }