900 mijë spanjollë kanë humbur punën si pasojë e koronavirusit, qeveria miraton paketën fillestare 200 miliardë euro

Publikuar tek: bota, më 10:38 02-04-2020 900 mijë spanjollë kanë humbur punën si pasojë e koronavirusit, qeveria miraton paketën fillestare 200 miliardë euro foto ilustruese

Mbi 900 mijë spanjollë kanë humbur punën e tyre si pasojë e situatës së krijuar nga koronavirusi.

Numri total i të papunëve në Spanjë është tashmë 3.5 milionë banorë, shifër e paregjistruar ndonjëherë në historinë e Spanjës.

Qeveria spanjolle ka marrë masa për të shkurtuar oraret e punës për punonjësit, si dhe ka miratuar paketën fillestare të ndihmës ekonomike prej 200 miliardë eurosh.

Spanja është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, pasi numëron mbi 100 mijë të infektuar, ndërsa mbi 9300 persona kanë humbur jetën.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093319416046143
array(1) { ["section"]=> string(122) "900-mije-spanjolle-kane-humbur-punen-si-pasoje-e-koronavirusit-qeveria-miraton-paketen-fillestare-200-miliarde-euro-201015" }