91 vjeçarja akuzohet për vrasje në bashkëpunim të 260 mijë personave

Publikuar tek: bota, më 16:49 21-09-2015 91 vjeçarja akuzohet për vrasje në bashkëpunim të 260 mijë personave

Prokurorët gjermanë kanë ngritur akuza ndaj një 91 vjeçareje që dyshohet se ka bashkëpunuar në vrasjen e 260,000 personave gjatë kohës kur ishte anëtare e divizionit nazist SS që ka shërbyer në kompleksin e Aushvicit.

Heinz Doellel, zëdhënës i Prokurorisë tha se emri i saj nuk është zbuluar për shkak të ligjeve gjermane të privatësisë. Ajo ka punuar si operatore e radios së kampit famëkeq gjatë vitit 1944. Prokurorët thonë se ajo është akuzuar për vrasje në bashkëpunim për shkak se ka ndihmuar në funksionimin e kampit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013214111328125
array(1) { ["section"]=> string(74) "91-vjecarja-akuzohet-per-vrasje-ne-bashkepunim-te-260-mije-personave-21331" }