92 viktima nga koronavirusi në Turqi, Erdogan pezullon të gjitha fluturimet: Me lejen e Allahut do ta kapërcejmë këtë çështje

Publikuar tek: bota, më 09:19 28-03-2020 92 viktima nga koronavirusi në Turqi, Erdogan pezullon të gjitha fluturimet: Me lejen e Allahut do ta kapërcejmë këtë çështje Presidenti turk Erdogan

Ka shkuar në 92 numri i viktimave në Turqi nga koronavirusi, ndërkohë që janë konfirmuar edhe 5698 të infektuar.

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan vendosi që të pezullojë të gjitha fluturimet, në mënyrë që të parandalohet përhapja e koronavirusit.

Sa i përket transportit të brendshëm, Erdogan tha se udhëtimet brenda qyteteve do të bëhen vetëm me lejen e policisë.

“Nëse i marrim të gjitha këto masa paraprake, me lejen e Allahut besojmë se do ta kapërcejmë këtë çështje”, tha presidenti turk, duke i bërë thirrje popullit të qëndrojnë të qetë dhe të mos frikësohen.

Ne vazhdojmë luftën të vendosur kundër COVID-19, së bashku me popullin tonë, me bindjen se asnjë fatkeqësi nuk është më e madhe se fuqia jonë”, shtoi Erdogan.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093700885772705
array(1) { ["section"]=> string(130) "92-viktima-nga-koronavirusi-ne-turqi-erdogan-pezullon-te-gjitha-fluturimet-me-lejen-e-allahut-do-ta-kapercejme-kete-ceshtje-200360" }