95 vjetori i Bibliotekës Kombëtare, Nishani dhuron kopjen e Mesharit të Gjon Buzukut

Publikuar tek: politike, më 12:25 23-12-2015 95 vjetori i Bibliotekës Kombëtare, Nishani dhuron kopjen e Mesharit të Gjon Buzukut

Presidenti Bujar Nishani ka marrë pjesë në ceremoninë e organizuar nga Biblioteka Kombëtare me rastin e 95 vjetorit të krijimit të këtij institucioni.

Nishani ka dhuruar për Bibliotekën kopjen e Mesharit të Gjon Buzukut, e sjellë në Shqipëri nga Papa Françesk një vit më parë.

“Duhet të shpreh mirënjohje për kontribuesit e Bibliotekes Kombëtare, e cila në çdo kohë ka shprehur dashurinë për shkencën. Pikërisht në këtë ditë dëshiroj të uroj dhe të vlerësojë iniciativën e stafit dhe profesorëve që nxitën organizimin e aktiviteve të ndryshme që sa e rëndësishme është memorja. Kur kopja e Mesharit të Gjon Buzukut u ekspozua në pallat u bëra premtimin e se do e sillja atë këtu, që është edhe vendi më i përshtatshëm dhe më i vlerësuar”, tha Nishani. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099411010742188
array(1) { ["section"]=> string(89) "95-vjetori-i-bibliotekes-kombetare-nishani-dhuron-kopjen-e-mesharit-te-gjon-buzukut-28391" }