96-vjeçarja hap restorant në shtëpinë e saj me gatime italiane, recetat i mban sekret

Publikuar tek: bota, më 13:22 16-04-2015 96-vjeçarja hap restorant në shtëpinë e saj me gatime italiane, recetat i mban sekret 96-vjeçarja që ka hapur restorantin në Genova

96-vjeçarja ka hapur restorant në shtëpinë e saj dhe e ka inuguruar në ditën e ditëlindjes. Leonilda Tomasinelli quhet gjyshja e cila tashmë është edhe guzhiniere e restorantit në shtëpinë e saj në Genova.

Ajo preferon që të gatuajë ushqime të traditës si: roleto mishi, gatimet e brumit me perime, torta të ndryshme, supëra, lepur etj. “Recetat e mia janë sekrete, por nëse doni t’i provoni hajdeni në shtëpinë time”, shprehet gjyshja Leo.

Ka qenë nipi i saj Fabrizio që e ka ndihmuar atë në përshtatjen e ambjentit për restorant duke i dhënë edhe nuancat moderne. Ai e ka quajtur këtë restorant si një baraspeshim ekonomik për klientët dhe gjyshen Leo.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022248983383179
array(1) { ["section"]=> string(89) "96-vjecarja-hap-restorant-ne-shtepine-e-saj-me-gatime-italiane-recetat-i-mban-sekret-8881" }