A di Edi Rama të numërojë në anglisht? Kjo video tregon që jo

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:48 20-04-2016

Kryeministri Edi Rama nuk e ka kaluar “provën” e gazetares të Zërit të Amerikës përpara intervistës që ai dha nga Shtëpia e Bardhë.

Duke qenë se operatori nuk ishte ende gati për të hyrë në transmetin live ai ka kërkuar 10 sekonda kohë më shumë që kjo të realizohej. Gazetarja me humor i është drejtuar Ramës nëse dinte të numëronte deri në 10 në gjuhën angleze dhe kryeministri e ka pranuar “sfidën”.

Por vështirësitë e para u shfaqën që te numri 4, për të harruar më pas numrin 7.

Gjithsesi, emocionet e kryeministrit janë të arsyeshme kur dihet impakti që ka për politikanët shqiptarë takimi me zyrtarët e Uashingtonit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098690986633301
array(1) { ["section"]=> string(66) "a-di-edi-rama-te-numeroje-ne-anglisht-kjo-video-tregon-qe-jo-38177" }