A do e bëni vaksinën anti-Covid? Basha jep përgjigjen: U bëj thirrje të gjithëve që…(E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:24 25-11-2020 A do e bëni vaksinën anti-Covid? Basha jep përgjigjen: U bëj thirrje të gjithëve që…(E PLOTË)

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas takimit të zhvilluar me biznesin e vogël në Shkodër ka folur për mediat.

Basha është shprehur se Shkodra është në një situatë të rënduar dhe pa mbështetje nga qeveria.

Kreu i PD-së është shprehur se shifrat e Covid për vdekjen dhe numrin e të infektuarve është duke u fshehur dhe se numrin  i vërtetë është shumë më i lartë.

I pyetur nga gazetarët nëse do të bënte vaksinën anti-Covid kur të vi në Shqipëri është shprehur se do ta bënte duke i bërë thirrje të gjithë qytetarëve që ta bëjnë.

“Një përshëndetje për të gjithë është kënaqësi të ndodhem më qytetin tuaj, jam i trishtruar nga një realitet që e gjej sa herë që vi edhe më të rënduar. Qeveria ka braktisur Shkodrën. Rekord të vdekjeve shifrat e vërteta janë edhe më të kqija. Shifrat që fshihen janë edhe më të kqija. Duhet të merren masa ka vetëm fjalë. Papunësia është shtuar dhe varfëria është shtuar në Shkodër. Kam një mesazh nuk ka pse të jetë kështu ne do ndërtojmë një qeveri funksionale do ta shërojmë Shqipërinë nga këto plagë. Dhe do t’i kthejmë një shpresë të re. Ne kemi dhënë propozime që ndihmojnë në jetësimin e këtyre zgjidhjeve. Qeveria nuk ka asnjë plan dhe asnjë zgjidhje.

Unë do ta bëja vaksinën pa diskutim.U bëjë thirrje të gjithë që ta bëjnë vaksinën,” tha Basha ndër të tjera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tragjedi e dyfishtë, drejtori i Spitalit të Korçës, humb gjatë natës prindërit e prekur nga COVID
Sherri që përfundoi me plumba, kush është ‘i forti’ i Elbasanit që qëlloi me armë shoferin e Mazdës, ai i nxori kaçavidën; Policia: S’ka të plagosur (EMRI-FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.0090019702911377
array(1) { ["section"]=> string(96) "a-do-e-beni-vaksinen-anti-covid-basha-jep-pergjigjen-u-bej-thirrje-te-gjitheve-qe-e-plote-229064" }