A do i rikthehet politikës? Flet Jozefina Topalli: Nuk do rri indiferente

Publikuar tek: politike, më 16:10 16-01-2018 A do i rikthehet politikës? Flet Jozefina Topalli: Nuk do rri indiferente

Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, në një intervistë ekskluzive për ReportTv foli për situtatën politike në vend dhe rolin e saj aktual. 

E pyetur nëse do i rikthehet politikës, Topalli u shpreh se asnjëherë nuk do rrijë indiferente ndaj zhvillimeve.

“Kjo nuk ka rëndësi, unë nuk do rri indiferente për zhvillimet e parlamentit dhe politikës shqiptare”- është shprehur ish-kryetarja e Kuvendit. Sakaq, bëri akuza të forta kundrejt Ramës dhe Bashës, duke i akuzuar si të implikuar në krim dhe korrupsion.

“Për Shqipërinë vendosin 4 persona, dhe ka dy mundësi: ose forcat politike të bëjnë reformë brenda tyre, ose të rrëzohet kjo klasë politike”- shto më tej Topalli.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010601997375488
array(1) { ["section"]=> string(78) "a-do-i-rikthehet-politikes-flet-jozefina-topalli-nuk-do-rri-indiferente-106769" }