'A do qendronit me Thaçin më shumë se 10 minuta?', Kurti me batutë: Do doja 40', por...

Publikuar tek: rajon, më 15:43 26-02-2020 'A do qendronit me Thaçin më shumë se 10 minuta?', Kurti me batutë: Do doja 40', por... Albin Kurti

I pyetur nga gazetarët nëse do qendronte me Presidentin Hashim Thaçi më shumë se 10 minuta në takim, duke qenë se herën e fundit qendroi shumë pak, me nota humori Kurti u shpreh se do donte të qendronte më shumë, nëse do arrinte ta gjente Thaçin.

"Takimin e fundit nuk kam qendruar 10 minuta, por 4' (të qeshura). Tani do doja ta takoja dhe të qendroja 40 minuta, por nuk gjendet më" (të qeshura).

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, mbajti sot një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, në lidhje me publikimin e marrëveshjes së Presidentit Hashim Thaçi me NATO-n, marrëveshje të cilën ai e quajti sekrete dhe shkelje të Kushtetutës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067348480224609
array(1) { ["section"]=> string(84) "a-do-qendronit-me-thacin-me-shume-se-10-minuta-kurti-me-batute-do-doja-40-por-196541" }