A do rikthehet Taulant Xhaka në kombëtare me Panuçin trajner?

Publikuar tek: sport, më 22:33 30-07-2017 A do rikthehet Taulant Xhaka në kombëtare me Panuçin trajner?

Një nga problemet më të mëdha që pati Giani De Biasi në periudhën e fundit si trajner i kombëtares, ishte dhe menaxhimi i stuatës së Taulant Xhakës.

Pas shërrit që ata patën në Francë ai vendosi që mos të vinte më në kombëtare, por tani me ndryshimin e kombëtares duket se edhe kjo histori do të marrë një ndyshim drastik.

Besohet se një detyrat e para të Panuçit si trajner i Shqipërisë është rikthimi i Taulant Xhakës në kombëtare. Dhe këtë gjë trajneri i sapoemëruar i kombëtares ka qenë i pranishëm në shkallët e stadiumit St.Jakob Park për të ndjekur nga afër Taulant Xhakën me të cilin është takuar dhe ka patur një bisedë për rikthimin e tij në kombëtare.

Ndëtkohë ndërrimi i trajnerit në kombëtare është dhe një mundësi e re edhe për Xhakën i cili gjatë ndeshjeve të muajit qershor u la jashtë liste në formë ndëshkimi për largimin nga kombëtarja nga ish trajneri Giani De Biasi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0080850124359131
array(1) { ["section"]=> string(66) "a-do-rikthehet-taulant-xhaka-ne-kombetare-me-panucin-trajner-87834" }