A do shpërthejë lufta për çlirimin e Çamërisë? Ja fotot që qarkullojnë në rrjet

Publikuar tek: aktualitet, më 17:38 16-07-2019 A do shpërthejë lufta për çlirimin e Çamërisë? Ja fotot që qarkullojnë në rrjet

Në rrjetet sociale, ditët e fundit janë duke qarkulluar disa fotografi të personave të maskuar e të veshur me uniforma ushtarake, që pretendojnë se po përgatiten për të “rimarrë Çamërinë”.

Faqet që i kanë publikuar i quajnë “Tigrat e zinj”, dhe në përshkrim thuhet se ata kanë hyrë në territorin e veriut të Greqisë “gjatë një stërvitjeje përgatitore” – “Misioni ynë vazhdon!”, thuhet më tej.

Fotot thuhet se janë realizuar më datë 15 korrik të këtij viti. Disa komentues i lidhin këto veprime me emrin e biznesmenit Festim Lato, i vetëshpallur si president i Çamërisë. Por organizata e tij në Shqipëri disa kohë më parë ka qenë objekt i bastisjes nga policia ku janë arrestuar edhe 9 aktivistë në Sarandë me akuzat “krijim i partive dhe shoqatave antikushtetuese” dhe “shpërndarja e shkrimeve antikushtetuese”.

sdfsdfgderhr5h4rgh.jpg

sdfasgfswge4hh.jpg

dfswefgswerg3eg3eg.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093128681182861
array(1) { ["section"]=> string(85) "a-do-shpertheje-lufta-per-clirimin-e-camerise-ja-fotot-qe-qarkullojne-ne-rrjet-172399" }