A do të jetë Shpëtim Idrizi nënkryetari i ri i Kuvendit?

Publikuar tek: politike, më 07:58 21-05-2015 A do të jetë Shpëtim Idrizi nënkryetari i ri i Kuvendit?

Kuvendi do të votojë sot  nënkryetarin më të ri, Shpëtim Idrizin. Maxhoranca pritet të miratojë  në seancën e sotme parlamentare propozimi e grupit parlamentar të PDIU-së, për nënkryetar të Kuvendit, kryetarin Shpëtim Idrizi. Propozimi i Shpëtim Idrizirt vjen pas marrëveshjes parazgjdhore me Partinë Socialiste, e cila u nënshkrua më 30 mars.

Ende nuk dihet se cila do të jetë lëvizja e aleatit të PS, njëkohësisht nënkryetar i Kuvendit Vangjel Dule, i cili pas paktit të nëshkruar mes Idrizit dhe Ramës, vendosi që partia e tij PBDNJ të garojë e vetme në  zgjedhjet vendore.

Të shohim nëse kandidatura e Idrizit do të marrë vetëm pëlqimin e maxhorancës, apo do t’i bashkohet edhe ndonjë votë e opozitës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098168849945068
array(1) { ["section"]=> string(61) "a-do-te-jete-shpetim-idrizi-nenkryetari-i-ri-i-kuvendit-11622" }