A do të jetonit në këtë apartament? (Foto)

Publikuar tek: bota, më 20:22 07-07-2016 A do të jetonit në këtë apartament? (Foto)

Apartamenti i ri i dizajnuar nga studio arkitekturore Rogers Stirk Harbour + Partners' ngjan si një fantazi e fëmijërisë.

Projekti quhet “Shtëpia Pemë” dhe është e përbërë nga një strukturë druri e ndarë në disa kuti të cilat mund të qëndrojnë mbi njëra-tjetrën deri në 10 kate lartësi, por që duket sikur do të rrëzohen nga çasti në çast. Sipas dizajnuesve, hapësira qëndrore do të ketë mini parqe dhe bar kafe për të inkurajuar bashkëveprimin e banorëve.

dsaaaaaadddt_1.jpg

asdasdasdasdasdasdasd5shot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.066669940948486
array(1) { ["section"]=> string(45) "a-do-te-jetonit-ne-kete-apartament-foto-45878" }