A do të ketë mbyllje të plotë? Ministri mbledh IKSHP: Sot merret vendimi, shqetësimi është i madh

Publikuar tek: rajon, më 12:43 30-11-2020 A do të ketë mbyllje të plotë? Ministri mbledh IKSHP: Sot merret vendimi, shqetësimi është i madh Prishtina në orarin e kufizimit

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj pritet të deklarojë masa të reja shtesë ndaj pandemisë së koronavirusit.

Ditën e sotme ai do të takohet me Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik, ku do të vendosen edhe për masat e reja. Nuk përjashtohet as mbyllja lokale e atyre që konsiderohen si zona të nxehta në Kosovë, ndonëse Zemaj thotë se “mbyllja është opsioni i fundit”.

“Të hënën pasdite do të ulemi të bisedojmë me IKSHP dhe Bordin dhe nëse është e nevojshme që të ndërmarrim edhe ndonjë masë që e ul infeksionin dhe zbrit rastet spitalore që janë shqetësimi më i madh”, u shpreh ai.

I pyetur nëse do të ketë mbyllje totale në Kosovë, Zemaj tha:

“Të gjitha rekomandimet që vijnë nga profesionistët, edhe për mbyllje, do ta shohim edhe ditën për kufizimet që duhet të ndërmarrim. Mbyllja është opsioni i fundit”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U kap me KOKAINË dhe ARMË, ja çfarë deklaroi para gjykatës këngëtari i njohur grek, Notis Sfakianakis
Albin Kurti si Basha, ngre shqetësimin për emigrimin: Dikur mërgonim prej okupatorit, sot për shkak të pushteteve të këqija »
Article Logic
Execution time: 0.011809825897217
array(1) { ["section"]=> string(101) "a-do-te-kete-mbyllje-te-plote-ministri-mbledh-ikshp-sot-merret-vendimi-shqetesimi-eshte-i-madh-229632" }