A do të ketë takim Mogherini-Basha? Flasin zyrtarët e BE-së

Publikuar tek: aktualitet, më 11:43 03-03-2017 A do të ketë takim Mogherini-Basha? Flasin zyrtarët e BE-së

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, njëkohësisht Zv. Presidente e Komisionit Evropian, Federika Mogherini do të zhvillojë sot  një vizitë në Tiranë ku do të takojë krerët e shtetit shqiptar dhe përfaqësues të partive politike.

Vetëm një ditë më parë u bë me dije se Mogherini do të zhvillojë vetëm dy takime të hapura për mediat.

17:30 – 18:30 -Fjalim para studentëve në Universitetin Politeknik të Tiranës.

20:15 – 20:30 Deklaratë për media (pa pyetje) me Kryeminstrin Rama në kryeministri.

Dhe po ashtu në 18:45 do të takojë kreun e Kuvendit Ilir Meta në Kryesinë e Kuvendit.

Në axhendën e zbardhur nuk kishte të përcaktuar orar për takim me krun e opozitës Lulzim Basha, ndërkohë sot ‘News24’ ka pyetur delegacionin e BE nëse Mogherini do të takojë Bashën. Sipas News24 delegacioni i BE ka thënë se Basha është i ftuar të takojë Mogherinin gjatë vizitës. "Të gjithë liderët politikë janë të ftuar ta takojnë" mësohet të kenë thënë përfaqësues të BE.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapen me kokainë dhe marijuanë, arrestohen dy shqiptarë në Itali (Emrat)
IKMT rrafshon objektet në plazhin e Spillesë, ja ngrehinat që s’do jenë më (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.021036148071289
array(1) { ["section"]=> string(64) "a-do-te-kete-takim-mogherini-basha-flasin-zyrtaret-e-be-se-70619" }