A do të rrëzojë PDK qeverinë Haradinaj? Veton Surroi: Të gjitha janë të mundshme...

Publikuar tek: rajon, më 22:38 12-03-2019 A do të rrëzojë PDK qeverinë Haradinaj? Veton Surroi: Të gjitha janë të mundshme...

Publicisti i njohur Veton Surroi, ka folur mbrëmjen e sotme në Ora Neës në lidhje me një rrëzim të mundshëm të qeverisë Haradinaj.

I pyetur nëse PDK e Kadri Veselit mund të rrëzojë qeverinë Haradinaj, Surroi u shpreh: Të gjitha janë të mundshme. Nga aspekti kushtetues ka zgjidhje të reja pos rrëzimit.'

Ndërkohë, i pyetur nga gazetarja Beti Njuma në lidhje me hipotezën tjetër, një qeveri pa Haradinajn, publicisti shtoi 'Nuk e di, opsionet janë të hapura. Por opozita nuk po ndërmerr veprime të asnjë forme të rrezikimit të qeverisë për shkak se një gjë e tillë e ndërlikon pozitën e qeverisë dhe Kosovës në ballafaqim me autoritetet e Serbisë.'

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0063679218292236
array(1) { ["section"]=> string(85) "a-do-te-rrezoje-pdk-qeverine-haradinaj-veton-surroi-te-gjitha-jane-te-mundshme-156205" }