A duhet të ndalohen filmat e kohës së komunizmit? Zbuloni çfarë mendojnë qytetarët shqiptarë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:26 16-03-2017 A duhet të ndalohen filmat e kohës së komunizmit? Zbuloni çfarë mendojnë qytetarët shqiptarë

“A duhet të ndalohen filmat e kohës së komunizmit?Kjo është pyetja që newsbomb.al iu ka drejtuar qytetarëve nëpërmjet një sondazhi publikuar në faqen zyrtare.

Menjëherë pas publikimit rreth 500 qytetarë kanë votuar në sondazh, ndërkohë që qindra të tjerë kanë komentuar duke kundërshtuar në mënyrë kategorike ndalimin e filmave shqiptarë të kohës së komunizmit. Nga sondazhi shihet se 12 prej tyre kanë votuar PO, 7 pjesërisht PO, dhe 97 të tjerë kanë votuar JO.

Shumica e qytetarëve e cilësojnë anormale ndalimin e filmave duke i quajtur ata të përkryer dhe se tregojnë realitetin dhe historinë e shqiptarëve ndër vite.

 sondazh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Na jep 10 mijë euro ose...”, pranga të rinjve në Tiranë që kërcënonin me sms (VIDEO)
Flet heroi zjarrfikës që shpëtoi pasurinë e shqiptarëve dhe ra përtokë i rraskapitur: Si luftova me flakët dhe ç’ndjeva në fund... (RRËFIMI EKSKLUZIV) »
Article Logic
Execution time: 0.010618925094604
array(1) { ["section"]=> string(97) "a-duhet-te-ndalohen-filmat-e-kohes-se-komunizmit-zbuloni-cfare-mendojne-qytetaret-shqiptare-72085" }