A e dinit se kjo ndërtesë gjigante ndodhet në Shqipëri? Ja për se funksionon (Foto)

Publikuar tek: kulture-art, më 18:31 07-11-2016 A e dinit se kjo ndërtesë gjigante ndodhet në Shqipëri? Ja për se funksionon (Foto) Fabrikë Çimentoje në Fushë Krujë

Foto: Wikipedia

Në pamje të parë mund të ngjajë si ndonjë bazë e NASA, apo ndonjë ndërtesë ushtarake tepër sekrete diku në vendet e zhvilluara.

Por në fakt kjo kupolë gjigante ndodhet në Fushë-Krujë dhe është një fabrikë çimentoje, raporton Newsbomb.al. Çimentoja që prodhohet në zonën e Fushë-Krujës është e cilësisë së lartë dhe përdoret për ndërtimin e veprave të rëndësisë së veçantë si ura tunele dhe ndërtesa shumëkatëshe, jo vetëm në Shqipëri por në rajon e më gjerë.

qwe2ed2errrrrrhot_1.jpg

Foto: Wikipedia

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073790550231934
array(1) { ["section"]=> string(86) "a-e-dinit-se-kjo-ndertese-gjigante-ndodhet-ne-shqiperi-ja-per-se-funksionon-foto-58707" }