A e gjeni dot snajperistin e kamufluar gjerman që ju ka drejtuar armën?

Publikuar tek: slide-lart, më 16:40 11-01-2016 A e gjeni dot snajperistin e kamufluar gjerman që ju ka drejtuar armën?

Fotografi Simon Menner kontaktoi ushtrinë gjermane për të bashkëpunuar në realizimine e disa fotografive në natyrë ku do fshiheshin snajperat e kamufluar.

Ai realizoi dy sete fotografish, në të parin, mes natyrës rastësore ishin fshehur disa ushtarë gjermanë në moshë të re dhe pa eksperiencë, në të dytën u fshehën disa nga snajperistët më elitarë.

Rezultatet e setit të dytë ishin aq mbresëlënëse sa që u bënë “virale”. Shihni disa prej tyre dhe nëse mund të gjeni se ku fshihet snajperisti. Në fotografi nuk ka asnjë modifikim kompjuterik.

sniper-rocks.jpg

d2.jpg

d4.jpg

d1.jpg

d3.jpg

d5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012020111083984
array(1) { ["section"]=> string(76) "a-e-gjeni-dot-snajperistin-e-kamufluar-gjerman-qe-ju-ka-drejtuar-armen-29705" }