A e ka të vjedhur Rama sloganin e famshëm për Europën? Ja video që nxit dyshimet

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:28 16-12-2015

“Shqipëria ka nevojë për Europën aq sa Europa ka nevojë për Shqipërinë” është ky slogani që kryeministri Edi Rama ka përdorur pothuajse në çdo takim që ka zhvilluar me zyrtarët e BE-së apo të vendeve anëtare, që prej vitit 2011.

Por, mesa duket kryeministri ynë nuk është edhe aq origjinal në këtë rast, pasi sot ‘të palarat’ dalin sheshit në rrjetet sociale.

Një video e publikuar nga një faqe në instagram tregon se nga e ka ‘vjedhur’ Rama këtë thënie. “Siçilia ka nevojë për Europën, Europa ka nevojë për Siçilinë”, shprehet një italian, që me shumë mundësi duhet të jetë politikan i Siçilisë. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012943983078003
array(1) { ["section"]=> string(85) "a-e-ka-te-vjedhur-rama-sloganin-e-famshem-per-europen-ja-video-qe-nxit-dyshimet-27936" }