A është kjo arsyeja e vërtetë pse Besa u tërhoq nga Kënga Magjike?

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 22:43 08-12-2019 A është kjo arsyeja e vërtetë pse Besa u tërhoq nga Kënga Magjike?

Pas tërmetit të 26-Nëntorit i cili goditi vendin, Besa Kokëdhima e cila konkurronte në "Kënga Magjike" me këngën "Histori" njoftoi në llogarinë e saj në Instagram se e kishte të pamundur të këndonte në netët live.

Duke qenë se vendi ishte kapluar nga zia, ajo ka lënë garën përgjysmë, e dyta pas Linda Halimit e cila e la për arsye të tjera.

Agjenti 00Thumb në emisionin “ThumbON” hedh dritë për një tjetër arsye. Sipas tij, arsyeja e vërtetë e largimit të Besës është se kënga e saj ishte jo 100% origjinale, muzika ishte inspriruar nga "Dangreous" - Davit Guetta dhe teksti nga Sia - Unstoppable, por e përshtatur mirë në shqip.

Kështu, Besa e kuptoi në kohë se kishte bërë zgjedhjen e gabuar për të konkurruar në festival me këngë jo origjinale dhe u justifikua në këtë formë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076029300689697
array(1) { ["section"]=> string(72) "a-eshte-kjo-arsyeja-e-vertete-pse-besa-u-terhoq-nga-kenga-magjike-188804" }