A është ky filmi që i dha shtysë pilotit të rrëzonte avionin me 150 pasagjerë?

Publikuar tek: bota, më 22:18 28-03-2015

Në mediat e huaja ka nisur të qarkullojë një tezë tjetër për atë se çfarë e ka shtyrë pilotin gjerman Andreas Lubitz të rrëzojë avionin me 150 pasagjerë në alpet franceze.

Filmi argjentinas “Ëild Tales” ka pothuajse të njejtin skenar me atë se çka ndodhur me avionin e Germanëings.

Filmi argjentinas ka qenë i nominuar për Oscar dhe ai tregon se si një vrasës serial  mbyllet në kabinën e një avioni dhe më pas e përplas atë në tokë, për të vrarë këdo që ndodhej në bord. Vrasësi fton armiqtë e tij në fluturim, përfshi të dashurën që e tradhtonte dhe një koleg, me të cilin kishte probleme në punë, në mënyrë që t’i vriste. Ky film ka dalë në kinema në Gjermani vjet dhe nuk dihet nëse piloti Lubitz e ka pare apo jo atë.

Piloti gjeman pak ditë më parë pasi u mbyll i vetëm në kabinën e pilotimit, rrëzoi avionin në alpet franceze duke shkaktuar 150 viktima.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013943910598755
array(1) { ["section"]=> string(82) "a-eshte-ky-filmi-qe-i-dha-shtyse-pilotit-te-rrezonte-avionin-me-150-pasagjere-7231" }