A është ky hoteli super luksoz ku Rama po kalon natën në Gjermani? (Foto)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 00:45 13-11-2015 A është ky hoteli super luksoz ku Rama po kalon natën në Gjermani? (Foto)

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Frankfurt të Gjermanisë, ku ka zhvilluar atje takime me zyrtarë gjermanë, ndonëse nga zyra e tij e shtypit nuk ka asnjë njoftim lidhur me to. I vetmi që jep disa detaje është Fate Velaj, këshilltari i kryeministrit për diplomacinë kulturore, i cili në facebook ka postuar një foto nga takimi që Rama ka zhvilluar në shtetin gjerman.

Interesant është edhe postimi tjetër i bërë po nga Velaj, që tregon se ai ndodhet në një hotel luksoz në Frankfurt të quajtur “Steigenberger Frankfurter Hof.”. Fotot e postuara nga Velaj nuk përmbajnë ndonjë përshkrim, megjithatë ato nuk është se kanë nevojë për koment.

Nuk dihet nëse edhe kryeministri dhe pjesa tjetër e stafit që e shoqëronte ndodhet në të njejtin hotel luksoz, apo kanë zgjedhur ndonjë tjetër. Ashtu siç mbetet e paqartë nëse në takimet me zyrtarët gjermanë është trajtuar çështja e azilkërkuesve shqiptarë, që pas sirianëve, përbëjnë numrin më të lartë të atyre që kanë populluar kampet gjermane.

fate1.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0104820728302
array(1) { ["section"]=> string(76) "a-eshte-ky-hoteli-super-luksoz-ku-rama-po-kalon-naten-ne-gjermani-foto-25297" }