A është Shqipëria brenda rrezes së bombës me hidrogjen të Koresë së Veriut (Harta)

Publikuar tek: bota, më 20:14 07-01-2016 A është Shqipëria brenda rrezes së bombës me hidrogjen të Koresë së Veriut (Harta)

Koreja e Veriut pretendon se ka testuar së fundmi një nga bombat me fuqi të madhe shkatërruese, atë me hidrogjen.

Shteti komunist gjithashtu mburret se ka një raketë, “Taepodong-2”, rrezja e së cilës është plot 6,000 kilometra. Një raketë e tillë do të thotë se me bombën me hidrogjen, Koreja e Veriut tashmë mund ta lëshojë atë aq larg sa Alaska, deri në Rusi dhe në pjesën më të madhe të Kinës. Por që duket se është shumë larg nes pasi distanca Tiranë - Pehnjang është 8369 kilometra.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073440074920654
array(1) { ["section"]=> string(86) "a-eshte-shqiperia-brenda-rrezes-se-bombes-me-hidrogjen-te-korese-se-veriut-harta-29406" }