A është vrarë 'Xhihadisti John' ?

Publikuar tek: bota, më 22:43 04-02-2015 A është vrarë 'Xhihadisti John' ?

Sipas ekspertëve, njeriu i cili ekzekutoi gazetarin japonez Kenji Goto javën e kaluar nuk ishte 'Xhihadisti John'.

Ekzekutuesi famëkeq i ISIS, i cili e mori pseudonimin nga nga roli i tij në një celulë terroriste të quajtur “The Beatles”, mund të jetë vrarë nga sulmet ajrore amerikane.

Sipas ekspertit të terrorit Profesorit  Peter Neumann, ekzekutuesi kishte një shtat të ndryshëm dhe lëvizjet e tij nuk ishin të njëjta.

Ai shtoi se në qoftë se analiza e tij ishte e saktë, është e mundshme që "Xhihadisti John” të jetë vrarë nga sulmet ajrore të Sh.B.A apo gjatë luftimeve në Kobane, pasi ai ishte bërë një figurë e fortë propagande për grupin terrorist.

Një tjetër ekspert i anti-ekstremizmit Charlie Winter, është i mendimit se 'Xhihadisti John' është vrarë dhe ISIS e ka zëvendësuar atë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013247966766357
array(1) { ["section"]=> string(34) "a-eshte-vrare-xhihadisti-john-2358" }