A i vrau kjo vajzë pesë persona?

Publikuar tek: bota, më 08:08 02-07-2015 A i vrau kjo vajzë pesë persona? Slobodanka Toshiqin

Slobodanka Toshiqin (29 vjeçare) është arrestuar në Kroci , pas një urdhër arresti ndërkombëtar ndaj saj. Pas arrestimit ajo është ekstraduar në Bosnjë- Hercegovinë pasi dyshohet se ajo ka qenë pjesë e një grupi të organizuar kriminal.

Toshiq është një nga personat e akuzuar në rastin e emëruar si “Kukulla”. Ajo akuzohet për kryerjen e t pesë vrasjeve dhe disa grabitjeve që kanë vlerën e 4.5 milionë euro. Ajo është ish-Miss i BiH dhe ka pozuar si lepurushe e PlayBoy. Ajo njihet si ish e dashura e Darko Elez-it i cili gjithashtu është i akuzuar për vrasje dhe vepra tjera penale në Bosnje dhe Serbi. Bashkë me Toshiq-in, në listë janë edhe 32 njerëz tjerë që kanë akuza të njëjta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095758438110352
array(1) { ["section"]=> string(37) "a-i-vrau-kjo-vajze-pese-persona-15148" }