A i vrau kjo vajzë pesë persona?

Publikuar tek: bota, më 08:08 02-07-2015 A i vrau kjo vajzë pesë persona? Slobodanka Toshiqin

Slobodanka Toshiqin (29 vjeçare) është arrestuar në Kroci , pas një urdhër arresti ndërkombëtar ndaj saj. Pas arrestimit ajo është ekstraduar në Bosnjë- Hercegovinë pasi dyshohet se ajo ka qenë pjesë e një grupi të organizuar kriminal.

Toshiq është një nga personat e akuzuar në rastin e emëruar si “Kukulla”. Ajo akuzohet për kryerjen e t pesë vrasjeve dhe disa grabitjeve që kanë vlerën e 4.5 milionë euro. Ajo është ish-Miss i BiH dhe ka pozuar si lepurushe e PlayBoy. Ajo njihet si ish e dashura e Darko Elez-it i cili gjithashtu është i akuzuar për vrasje dhe vepra tjera penale në Bosnje dhe Serbi. Bashkë me Toshiq-in, në listë janë edhe 32 njerëz tjerë që kanë akuza të njëjta.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091249942779541
array(1) { ["section"]=> string(37) "a-i-vrau-kjo-vajze-pese-persona-15148" }