A jemi vetëm? Kërkimi nuk gjen shenja jete në galaktikat e tjera

Publikuar tek: bota, më 20:29 21-09-2015 A jemi vetëm? Kërkimi nuk gjen shenja jete në galaktikat e tjera

Kërkimi për jetë aliene të avancuar në galaktikat fqinje nuk ka zbuluar asnjë shenjë - të paktën tani për tani.

Në kërkim u analizuan një koleksion prej 100 mijë mbetje energjie nga galaktikat premtuese, që mund të gjenerohen nga civilizimet e avancuara por rezultatet treguan se ato janë shumë të rralla ose nuk ekzistojnë fare. Galaktikat e studiuara u zgjodhën për shkak se ato emetojnë sasi të mëdha nxehtësie, por mesa duket origjina e tyre është natyrore.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012239933013916
array(1) { ["section"]=> string(69) "a-jemi-vetem-kerkimi-nuk-gjen-shenja-jete-ne-galaktikat-e-tjera-21343" }