A jeni pjesë e 2%-shit më të mençur në botë? Bëni këtë test dhe zbulojeni!

Publikuar tek: aktualitet, më 12:37 24-05-2019 A jeni pjesë e 2%-shit më të mençur në botë? Bëni këtë test dhe zbulojeni!

Organizata ndërkombëtare ‘Mensa’ e cila pranon si pjesëmarrës vetëm njerëzit më të mençur në botë, ka krijuar një test të ri i cili zbulon se sa të mençur jemi.

Testi zgjat rreth 30 minuta dhe bëhet në portalin e organizatës. Nëse ju arrini të fitoni atëhere jeni zyrtarisht në 2%-shin më të mençur në botë.

Nëse doni ta mësoni atëhere bëni testin në linkun e mëposhtëm: http://www.mensa.org/workout?fbclid=IwAR1z0q4MgdkfFmalbAO-HPX8gjR6WarNTziTq7YcoPw7P2b2989XP0r8SQM

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.045335054397583
array(1) { ["section"]=> string(78) "a-jeni-pjese-e-2-shit-me-te-mencur-ne-bote-beni-kete-test-dhe-zbulojeni-165541" }