A ka hyrë në Shqipëri varianti i ri i Covid? Bino tregon qytetin ku janë hasur 2 raste: Ka shenja që s’është i njëjti virus si më parë, por...

Publikuar tek: aktualitet, më 23:00 27-01-2021 A ka hyrë në Shqipëri varianti i ri i Covid? Bino tregon qytetin ku janë hasur 2 raste: Ka shenja që s’është i njëjti virus si më parë, por... Silva Bino

Tani qytetarët në çdo vend të botës thuajse nuk kanë hall nëse infektohen nga covid, por vëmendja është tek varianti i ri i koronavirusit, i cili rezulton të jetë më vdekjeprurës.

Shefja e ISHP-së, Silva Bino është pyetur nëse ndonjë nga variantet e rinj ka hyrë në Shqipëri apo ende jo.

Doktoresha ka thënë se ka pasur 2 raste në Elbasan, parë dhe nga analizat e PCR, por ende nuk dihet se cili variant i virusit është ky.

“Varet si është interpretuar, sepse për shembull në analizat e PCR që dalin, ka shenja që nuk është i njëjti virus si më parë, por nuk dimë të themi se cili është, a i Afrikës së Jugut apo ndonjë vendi tjetër. Po ju them që ka pasur dy raste në Elbasan, po jua tregoj këtë, sepse ata kanë pasur kontakte me njerëz që kanë qenë jashtë vendit, dhe kanë qenë infektuar me variantin e ri”, tha Bino.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nuk ndodh shpesh/ Live në emision, ish-ministri i PD fton për kafe shefen e ISHP, Silva Bino: Hajde të shtëpia ime... (E PLOTË)
Kë do të votoje sot? Del SONDAZHI i kompanisë italiane për zgjedhjet: PS dhe PD me rritje të lehtë, LSI merr tatëpjetën (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.012204170227051
array(1) { ["section"]=> string(143) "a-ka-hyre-ne-shqiperi-varianti-i-ri-i-covid-bino-tregon-qytetin-ku-jane-hasur-2-raste-ka-shenja-qe-s-eshte-i-njejti-virus-si-me-pare-por-236665" }